OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

mvl 2010/2011

Mestská volejbalová liga
III. ročník

Po víťazstve v II. ročníku MVL sme sa aj tento rok prihlásili do súťaže. Dúfame, že aj III. ročník bude taký úspešný ako ten minulý...

Prihlásené sú nasledujúce školy: ZŠ P. Dobšinského, Gymnázium I. Kraska a RC Čerenčany.
Hrať sa bude v šiestich kolách, systémom každý s každým. Celkový víťaz získa pohár Mestského úradu v Rimavskej Sobote.

3.kolo                6.kolo

6. kolo: 25.5.2011                                                                                                                                                                      na začiatok ⇒

ZŠ Dobšinského nezaváhala a s prehľadom zvíťazila. Žiačky tejto školy získali pohár mestského úradu.

Prví zápas sme hrali proti Gymnáziu. Obidva sety sme vyhrali, i keď v druhom sete nás gymnazistky potrápili a bojovali až do konca (25:10, 27:25).
Druhý zápas bol ťažký, až nad naše sily. V prvom sete sme ešte stíhali do stavu (15:15), potom sa žiačky ZŠ Dobšinského odpútali a s prehľadom vyhrali 25:18. Druhý set bol jednoznačný zo strany súperiek. Podanie bolo nechytateľné a za stavu (15:5) prišiel zlom a naše žiačky len so cťou dohrali tento set (25:9).

Touto cestou víťazkám ale aj porazeným gratulujeme a dúfame, že v školskom roku 2011/2012 sa nám opäť podarí zorganizovať  IV. ročník volejbalovej ligy...

Výsledky:  RC Čerenčany - Gymnázium              2:0  (10,25)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     0:2  (-18,-9)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  (10,12)
                                                         1. miesto  ZŠ Dobšinského
2. miesto RC Čerenčany

na začiatok ⇒

5. kolo: 28.4.2011                                                                                                                                                                       na začiatok ⇒

Konečne sa nám podarilo to, po čom sme dlho túžili. Vyhrali sme obidva stretnutia.
Prvý zápas sme hrali proti dievčatám z Gymnázia. Úvod prvého setu ukázal, že to nebude len taký ľahký zápas. Do vedenia sme sa dostali maximálne o 2-3 lopty. Záver bol vyrovnaný a vyhrali sme aj s trochou šťastia v pomere 25:23. Do druhého setu sme nastúpili s odhodlaním zahrať lepšie. Dievčatá s Gymnázia na kvalite nepoľavili, vychádzalo im podanie, dostali sa hneď v úvode setu do vedenia. Naše dievčatá sa museli doťahovať a vždy strácali 1-2 lopty. Záver nám nevyšiel a preharali sme 21:25.  Tretí rozhodujúci set bol už o niečom inom. Naše dievčatá chytili druhí dych a hneď vyhrávali 6:1. Podanie nekazili, zakončovali presne a  nakoniec zvíťazili pomerom 15:5.
Druhý zápas sme hrali proti dievčatám zo ZŠ Dobšinského. Hneď v úvode sme sa dostali do vedenia, ktoré aj nás prekvapilo 8:2. Súperky sa spamätali a dotiahli na rozdiel 4 bodov. Záver bol v našej réžii a set sme vyhrali 25:20.  Druhý set bol  vyrovnaný, ale v závere naším dievčatám nevychádzal príjem a prehrali v pomere 18:25. Tretí, rozhodujúci set bol ako sa hovorí "kto z koho". Ani jedno družstvo sa nevzdialilo o viac ako 1-2 body. Za stavu 15:15 sme sa dostali na podanie, ktoré nám vyšlo a nakoniec sme vyhrali v pomere17:15

Výsledky:  RC Čerenčany - Gymnázium              2:1  (23,-21,5)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     2:1  (20,-18, 15)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  ( 22, 20)
         Video...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. kolo: 22.3.2011                                                                                                                                                                     na začiatok ⇒

Po dlhšej prestávke sme sa opäť stretli. Prvý zápas sme hrali proti dievčatám z Gymnázia. Prvý set bol jednoznačný, naše dievčatá nič nenechali na náhodu a vyhrali ho 25:8. Do druhého setu nastúpili aj náhradníčky. Priebeh už bol vyrovnanejší, ale aj tento set sme vyhrali 25:19.
Druhý zápas sme hrali so ZŠ Dobšinského. Úvod setu bol vyrovnaný ale za stavu 15:15 naše dievčatá poľavili a začali strácať 2-3 body. K záveru sa ešte podarilo dotiahnuť na 18:20 ale nakoniec sme preharli 19:25. Druhý zápas bol ešte viacej vyrovnaný, ani jedno družstvo sa nedostalo do vedenia o viac ako 2 body. Na oboch stranách to bolo vyrovnané, dievčatá sa snažili, ale opäť nevydržali až do konca. Za stavu 22:22 sa dostali do vedenia dievčatá zo ZŠ Dobšinského a  vyhrali ho 25:23.

Výsledky:  RC Čerenčany - Gymnázium              2:0  (8, 19)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     0:2  (-19 -23)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  ( 9, 15)

3.kolo: 2.2.2011                                                                                                                                                                 na začiatok ⇒

Prvý zápas sme hrali so ZŠ Dobšinského. Úvod setu ale aj priebeh bol v našej réžii. Dievčatá  zo ZŠ sa na nás len doťahovali, ale stále sme si držali 5-6 bodový náskok. V závere sme poľavili a skóre ukazovalo 23:23. Už to vyzeralo zle nedobre, ale dievčatá nezaváhali a zvíťazili v pomere 25:23. Druhý set mal opačný priebeh, nezachytili sme úvod, príjem a už sme prehrávali 8:15. Nakoniec sme ho prehrali 11:25. Tretí set bol už vyrovnaný  na oboch stranách, ale koniec nám nevyšiel a prehrali sme ho 12:15.
Druhý zápas sme hrali proti dievčatám z  Gymnázia. Mal podobný priebeh ako v predchádzajúcich kolách. Od začiatku sme sa ujali vedenia a oba sety sme s prehľadom vyhrali.(25:18,25:19)

Výsledky:  RC Čerenčany - Gymnázium              2:0  (18, 19)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     1:2  (23,-11 -12)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  ( 7, 6)

Ďalšie kolo sa uskutoční 22.3.2011.

2.kolo: 9.12.2010                                                                                                                                                                                                                        na začiatok ⇒

Prvý zápas naše dievčatá opäť hrali proti Gymnáziu. Prvý set mal podobný priebeh ako v prvom kole. Vyhrávali sme, ale nakoniec pre množstvo zbytočných chýb a nepresných prihrávok vyhrali dievčatá z Gymnázia. Do druhého setu sme nastupovali s odhodlaním vyhrať a vynútiť si tretí set. Podarilo sa a aj v treťom sete naše dievčatá už nezaváhali a s prehľadom zvíťazili. Druhý zápas sme hrali proti ZŠ Dobšinského. Dievčatám nevyšiel úvod prvého setu, hneď od začiatku nezachytili podanie súperiek, boli nepresné v prihrávke, v koncovke a vysoko ho prehrali. Druhý set bol už o niečom inom. Zlepšil sa príjem, presnejšie prihrávky a priebeh zápasu naznčoval že to bude vyrovnané. Za stavu 14:21 sa naše dievčatá dotiahli na 18:21 ale súperky nepoľavili a dotiahli zápas do úspešného konca.

Výsledky: RC Čerenčany - Gymnázium              2:1  (-21, 12,10)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     0:2  (-10, -18)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  ( 23, 16)

Ďalšie kolo sa uskutoční 2.2.2011 na ZŠ Dobšinského.

1.kolo: 16.10.2010                                                                                                                                                                                                                           na začiatok ⇒

Naše dievčatá nastúpili v zmenenej zostave. Z pôvodnej základnej šestky ostali len dve dievčatá. Prvé kolo nám nevyšlo podľa predstáv, ale pevne veríme, že z kola na kolo sa budeme zlepšovať...
Prvý zápas sme hrali proti žiačkám z Gymnázia. Priebeh prvého setu bol vyrovnaný. Naše dievčatá sa dostali aj do troj-bodového vedenia, ktorý následne dievčatá z Gymnázia stiahli, vypracovali si dostatočný náskok a vyhrali ho. Druhý set bol už v našej réžii, od začiatku sme viedli a vynútili sme si tretí, rozhodujúci set. V treťom sete si naše dievčatá opäť vypracovali náskok a dotiahli ho do víťazného konca.
Druhý zápas sme hrali so ZŠ Dobšinského. Dievčatám vyšiel úvod, začali veľmi dobre, mali až 5-bodový náskok, ale za stavu 7:2 sa všetko otočilo a už sa nám prestalo dariť. Robili zbytočné chyby na príjme, podanie bolo nepresné. Za stavu 10:19 sa nám ešte podarilo dotiahnuť na 17:19 a to bolo všetko. Prvý sme prehrali 18:25. Druhý set bol z našej strany katastrofálny. Dievčatá nezachytili úvod súperiek a hneď v úvode prehrávali 2:9. Celý priebeh sa niesol v tomto duchu. Naším dievčatám sa podaril bod a súperky dali 3-4. Nakoniec sme aj tento set prehrali 6:25.

Výsledky: RC Čerenčany - Gymnázium              2:1  (-21, 14,8)
                  RC Čerenčany - ZŠ Dobšinského     0:2  (-18, -6)
                  ZŠ Dobšinského - Gymnázium          2:0  ( 7, 16)